[English][Polski]
logo
   

Zobacz temat


ToxiC PL » Serwer ToxiC PL » Mapy
 Drukuj temat
JAK WGRYWAĆ MAPKI
Hello_Kitty
Jako że dość sporo osób pyta się jak wgrywać mapki poprzez uploader, który znajduje się na stronie, postanowiłem stworzyć ten temat i wytłumaczyć cały proces w sposób co najmniej łopatologiczny.

Postaram się w najprostszy sposób przedstawić ów proces w poniższych paru punktach.

1. Czego potrzebuje ?

Potrzeba oczywiście mapę, o którą się rozchodzi oraz program do tworzenia archiwum .zip . Osobiście polecam WinRAR, można go pobrać tutaj .

2. Tworzenie poprawnego archiwum .zip dla uploadera

Aby stworzyć poprawne archiwum .zip, które zostanie zaakceptowane przez uploader map na stronie musisz wejść do głównego katalogu z mapą (do katalogu z mapą, musi się tam znajdować co najmniej plik meta.xml oraz plik *.map). Następnie zaznacz wszystkie pliki z katalogu (Crtl+A) i klikamy PPM->Dodaj do archiwum/Add to archive. Powinno wyskoczyć nam okienko. W zakładce Format archiwum/Archive format zmieniamy zaznaczone pole z RAR na ZIP, następnie zatwierdzamy ok. W wyniku czynności, która wykonaliśmy zostało utworzone archiwum *.zip .

UWAGA: Zwracam uwagę, aby archiwum *.zip było zaakceptowane przez system, należy zapakować mapę tak aby pliki meta.xml i *.map były widoczne w katalogu głównym -> nie pakujemy katalogu z mapą, a pliki które są w nim !

3. Uplodowanie map

W lewym górnym menu kliknij zakładkę Dodaj mapę. W polu Plik mapy podaj ścieżkę do utworzonego archiwum (opis w punkcie 2). Uzupełni pozostałe pola (nick) i kliknij wyślij .
Po wykonaniu tej operacji czekaj na akceptacje mapy przez któregoś z administratorów.


Jeśli występują jeszcze jakieś problemy z wrzucaniem map, to zapraszam do napisania o tym niżej.
Edytowane przez Hello_Kitty dnia 16-09-2012 12:56
mtatoxic.tk/server/stats_img.php/2/36274.gif
If you think that I'm a bitch you should meet my mother.
 
rafalh
Myślę, że ludziom, którzy nie potrafią stworzyć archiwum ZIP już nic nie pomoże... Zrobiłem uploader tak prosto jak się dało a i tak znajdą się tacy co nie będą umieli/chcieli go obsługiwać...
mtatoxic.tk/server/stats_img.php/39698.gif
 
http://rafalh.ovh.org/
Hello_Kitty
Myślę, że lepiej taki ludziom dać link do tego topicu, niż wgrywać pojedyncze mapki od takich ludzi ;-) .
mtatoxic.tk/server/stats_img.php/2/36274.gif
If you think that I'm a bitch you should meet my mother.
 
Jano
No niestety dzisiejsza młodzież tak jest uczona podstaw informatyki w szkołach. Prawda jest taka jeżeli ktoś sam się nie przyłoży to i poradniki nic nie dadzą bo ludzie czytać nie potrafią :> ale i tak radził bym dodać link do poradniku przy mapuploaderze.

Dla mnie oczywiście byłoby paranoją żeby po przeczytaniu tego poradniku ktoś nie dał by sobie rady z wstawieniem mapy.
virginviolence.tk/x/pazdzioch.png
 
http://www.kruszwica.tk
rafalh
Jano napisał(a):
ale i tak radził bym dodać link do poradniku przy mapuploaderze.


Dodane...
mtatoxic.tk/server/stats_img.php/39698.gif
 
http://rafalh.ovh.org/
SpeedDemonZ
Troche offtopic ale zgodze się z Jano. W drugiej klasie gimnazjum uczyli pracy w gimpie a teraz w trzeciej Excela. I to jeszcze takie podstawy że masakra ; /
mtatoxic.tk/server/stats_img.php/1/8846.gif
---------------------------------------------
PSN ID : XotreX
Steam ID: XotreX
SpeedDemon|PL
Vv|SpeedDemonZ
 
Przejdź do forum: